Stable (latest release) - en to ro translation catalogue (265 entries)

en: How to correct this?
ro: Cum să corectez asta?

en: What's this?
ro: Ce-i asta?

en: Multiple form controls are placed inside a single label element.
ro: Mai multe comenzi ale formularului sunt plasate într-un singur element de etichetă.

en: The %name% field value is invalid.
ro: Valoarea câmpului %name% este invalidă.

en: FAQ about Configuration Validator
ro: ÎPF despre Validatorul configurării

en: The date is before the earliest one allowed.
ro: Data este înainte de cea mai veche permisă.

en: The date is after the latest one allowed.
ro: Data este după cea mai recentă permisă.

en: There was an unknown error uploading the file.
ro: A apărut o eroare necunoscută la încărcarea fișierului.

en: You are not allowed to upload files of this type.
ro: Nu-ți este permis să încarci fișiere de acest tip.

en: The file is too big.
ro: Fișierul este prea mare.

en: There was an error uploading the file.
ro: A apărut o eroare la încărcarea fișierului.

en: The number format is invalid.
ro: Formatul numărului este invalid.

en: The number is smaller than the minimum allowed.
ro: Numărul este mai mic decât valoarea minimă permisă.

en: The number is larger than the maximum allowed.
ro: Numărul este mai mare decât valoarea maximă permisă.

en: The answer to the quiz is incorrect.
ro: Răspunsul la chestionar este incorect.

en: The e-mail address entered is invalid.
ro: Adresa de email introdusă este invalidă.

en: The URL is invalid.
ro: URL-ul este invalid.

en: The telephone number is invalid.
ro: Numărul de telefon este invalid.

en: You are not allowed to validate configuration.
ro: Nu-ți este permis să validezi configurarea.

en: Validate %s Contact Form Now | Validate %s Contact Forms Now
ro[0]: Validează acum %s formular de contact
ro[1]: Validează acum %s formulare de contact
ro[2]: Validează acum %s de formulare de contact

en: Validate Configuration
ro: Validează configurarea

en: Configuration validation completed. An invalid contact form was found. | Configuration validation completed. %s invalid contact forms were found.
ro[0]: Validarea configurării s-a finalizată. A fost găsit un formular de contact invalid.
ro[1]: Validarea configurării s-a finalizată. Au fost găsite %s formulare de contact invalide.
ro[2]: Validarea configurării s-a finalizată. Au fost găsite %s de formulare de contact invalide.

en: Configuration validation completed. No invalid contact form was found.
ro: Validarea configurării s-a finalizată. Nu a fost găsit niciun formular de contact invalid.

en: Validate Contact Form 7 Configuration
ro: Validare configurare Formular de contact 7

en: Misconfiguration leads to mail delivery failure or other troubles. Validate your contact forms now.
ro: Configurarea incorectă conduce la eșec în expedierea unui email sau la alte probleme. Validează acum formularele de contact.

en: %s configuration error found | %s configuration errors found
ro[0]: S-a găsit %s eroare de configurare
ro[1]: S-au găsit %s erori de configurare
ro[2]: S-au găsit %s de erori de configurare

en: This field can be empty depending on user input.
ro: Acest câmp poate fi gol în funcție de datele introduse de utilizator.

en: This field has syntax errors.
ro: Acest câmp are erori de sintaxă.

en: This email address does not belong to the same domain as the site.
ro: Această adresă de email nu aparține aceluiași domeniu ca și situl.

en: HTML tags are not allowed in a message.
ro: Etichetele HTML nu sunt permise într-un mesaj.

en: Thank you for your message. It has been sent.
ro: Îți mulțumesc pentru mesaj. A fost trimis.

en: There was an error trying to send your message. Please try again later.
ro: A apărut o eroare la încercarea de a trimite mesajul. Te rog să încerci din nou mai târziu.

en: One or more fields have an error. Please check and try again.
ro: Unul sau mai multe câmpuri au o eroare. Te rog să verifici și să încerci din nou.

en: You must accept the terms and conditions before sending your message.
ro: Trebuie să accepți termenii și condițiile înainte de a trimite mesajul.

en: The field is required.
ro: Câmpul este obligatoriu.

en: The field is too long.
ro: Câmpul este prea lung.

en: The field is too short.
ro: Câmpul este prea scurt.

en: The date format is incorrect.
ro: Formatul datei este incorect.

en: Please verify that you are not a robot.
ro: Te rog dovedește că nu ești un robot.

en: ERROR
ro: EROARE

en: Invalid key values.
ro: Valorile invalide pentru cheie.

en: Settings saved.
ro: Setări salvate.

en: reCAPTCHA is a free service to protect your website from spam and abuse.
ro: reCAPTCHA este un serviciu gratuit pentru protecția sitului tău împotriva spam-ului și abuzului.

en: Site Key
ro: Cheie sit

en: Secret Key
ro: Cheie secretă

en: Reset Keys
ro: Resetare chei

en: To use reCAPTCHA, you need to install an API key pair.
ro: Pentru a folosi reCAPTCHA, trebuie să instalezi o pereche de chei API.

en: Configure Keys
ro: Configurare chei

en: For more details, see %s.
ro: Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: To use reCAPTCHA, first you need to install an API key pair. For more details, see %s.
ro: Pentru a folosi reCAPTCHA, mai întâi trebuie să instalezi o pereche de chei API. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a reCAPTCHA widget. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru piesa reCAPTCHA. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Theme
ro: Temă

en: Light
ro: Culoare deschisă

en: Dark
ro: Culoare închisă

en: Size
ro: Dimensiune

en: File Attachments
ro: Fișier cu imagini atașate

en: Edit messages used in the following situations.
ro: Editarea mesajelor se face în următoarele situații.

en: You can add customization code snippets here. For details, see %s.
ro: Poți adăuga aici fragmente de coduri personalizate. Pentru detalii, vezi %s.

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: Available Actions
ro: Acțiuni disponibile

en: Form-tags
ro: Tag-uri de formular

en: Mail-tags
ro: Tag-uri de corespondență

en: On this screen, you can manage contact forms provided by Contact Form 7. You can manage an unlimited number of contact forms. Each contact form has a unique ID and Contact Form 7 shortcode ([contact-form-7 ...]). To insert a contact form into a post or a text widget, insert the shortcode into the target.
ro: Pe acest ecran, poți administra formularele de contact furnizate de Formularul de contact 7. Poți administra un număr nelimitat de formulare de contact. Fiecare formular de contact are un ID unic și un scurtcod ([contact-form-7 ...]). Pentru a introduce un formular de contact într-un articol sau în textul unei piese, introdu scurtcodul în țintă.

en: Hovering over a row in the contact forms list will display action links that allow you to manage your contact form. You can perform the following actions:
ro: Deasupra unui rând din lista formularelor de contact se vor afișa legăturile de acțiune, care îți  permit să administrezi formularul de contact. Poți să execuți următoarele acțiuni:

en: <strong>Edit</strong> - Navigates to the editing screen for that contact form. You can also reach that screen by clicking on the contact form title.
ro: <strong>Editare</strong> - Navighezi la ecranul de editare a acelui formular de contact. De asemenea, poți ajunge la acel ecran dând clic pe titlul formularului de contact.

en: <strong>Duplicate</strong> - Clones that contact form. A cloned contact form inherits all content from the original, but has a different ID.
ro: <strong>Duplicare</strong> - Clone ale formularului de contact. Un formular de contact clonat moștenește tot conținutul original, dar are un ID diferit.

en: On this screen, you can edit a contact form. A contact form is comprised of the following components:
ro: Pe acest ecran, poți edita un formular de contact. Un formular de contact este format din următoarele componente:

en: <strong>Title</strong> is the title of a contact form. This title is only used for labeling a contact form, and can be edited.
ro: <strong>Titlu</strong> este titlul formularului de contact. Acest titlu este folosit doar pentru etichetarea formularului de contact și poate fi editat.

en: <strong>Form</strong> is a content of HTML form. You can use arbitrary HTML, which is allowed inside a form element. You can also use Contact Form 7&#8217;s form-tags here.
ro: <strong>Formular</strong> este conținutul HTML al formularului. Poți folosi HTML arbitrar, care este permis în interiorul elementului de formular. De asemenea, poți folosi aici tag-urile de formular ale Formularul de contact 7.

en: <strong>Mail</strong> manages a mail template (headers and message body) that this contact form will send when users submit it. You can use Contact Form 7&#8217;s mail-tags here.
ro: <strong>Corespondență</strong> administrează un șablon de corespondență (antete și textul mesajului), pe care acest formular de contact îl va trimite atunci când utilizatorii îl prezintă.

en: <strong>Mail (2)</strong> is an additional mail template that works similar to Mail. Mail (2) is different in that it is sent only when Mail has been sent successfully.
ro: <strong>Corespondență (2)</strong> este un șablon de corespondență suplimentar care funcționează similar cu Corespondență. Corespondență (2) diferă prin faptul că este trimis numai atunci când șablonul Corespondență a fost trimis cu succes.

en: In <strong>Messages</strong>, you can edit various types of messages used for this contact form. These messages are relatively short messages, like a validation error message you see when you leave a required field blank.
ro: În <strong>Mesaje</strong>, poți edita diverse tipuri de mesaje folosite de acest formular de contact. Aceste mesaje sunt relativ scurte, cum ar fi un mesaj de eroare de validare pe care-l vezi când lași un câmp obligatoriu necompletat.

en: <strong>Additional Settings</strong> provides a place where you can customize the behavior of this contact form by adding code snippets.
ro: <strong>Setările suplimentare</strong> asigură un spațiu unde poți personaliza comportamentul acestui formular de contact prin adăugarea unor fragmente de cod.

en: A form-tag is a short code enclosed in square brackets used in a form content. A form-tag generally represents an input field, and its components can be separated into four parts: type, name, options, and values. Contact Form 7 supports several types of form-tags including text fields, number fields, date fields, checkboxes, radio buttons, menus, file-uploading fields, CAPTCHAs, and quiz fields.
ro: Un tag de formular este un cod scurt închis între paranteze pătrate utilizat într-un conținut de formular. În general, un tag de formular reprezintă un câmp de intrare, iar componentele sale pot fi separate în patru părți: tip, nume, opțiuni și valori. Formularul de contact 7 acceptă mai multe tipuri de tag-uri de formular, inclusiv câmpuri pentru text, câmpuri numerice, câmpuri pentru dată, bife, butoane radio, meniuri, câmpuri pentru încărcarea fișierelor, CAPTCHA și câmpuri pentru chestionar.

en: While form-tags have a comparatively complex syntax, you don&#8217;t need to know the syntax to add form-tags because you can use the straightforward tag generator (<strong>Generate Tag</strong> button on this screen).
ro: În timp ce tag-urile de formular au o sintaxă relativ complexă, nu este nevoie să știi sintaxa pentru a adăuga tag-uri de formular, deoarece poți folosi un simplu generator de tag-uri (butonul <strong>Generare Tag</strong> de pe acest ecran).

en: A mail-tag is also a short code enclosed in square brackets that you can use in every Mail and Mail (2) field. A mail-tag represents a user input value through an input field of a corresponding form-tag.
ro: Un tag de corespondență este tot un cod scurt închis între paranteze pătrate pe care-l poți folosi în oricare dintre câmpurile pentru corespondență. Un tag de corespondență reprezintă o valoare de intrare a utilizatorului prin intermediul unui câmp de intrare a unui tag de formular corespunzător.

en: There are also special mail-tags that have specific names, but don&#8217;t have corresponding form-tags. They are used to represent meta information of form submissions like the submitter&#8217;s IP address or the URL of the page.
ro: De asemenea, există tag-uri de corespondență speciale care au nume specifice, dar nu au tag-uri de formular corespunzătoare. Ele sunt folosite pentru a reprezenta informații meta pentru completarea formularului, cum ar fi adresa IP a emitentului sau URL-ul paginii.

en: On this screen, you can manage services that are available through Contact Form 7. Using API will allow you to collaborate with any services that are available.
ro: Pe acest ecran, poți administra serviciile care sunt disponibile prin intermediul Formularului de contact 7. Folosirea API îți va permite colaborarea cu serviciile care sunt disponibile.

en: You may need to first sign up for an account with the service that you plan to use. When you do so, you would need to authorize Contact Form 7 to access the service with your account.
ro: Prima dată s-ar putea să fie necesar să-ți faci un cont pentru serviciul pe care intenționezi să-l folosești. Când faci acest lucru, va trebui să autorizezi Formularul de contact 7 să acceseze acel serviciu folosind contul tău.

en: Any information you provide will not be shared with service providers without your authorization.
ro: Nicio informație furnizată de tine nu va fi partajată cu serviciile respective fără autorizația ta.

en: For more information:
ro: Pentru mai multe informații:

en: Form-tag Generator: %s
ro: Generator tag de formular: %s

en: Your Name
ro: Numele tău

en: (required)
ro: (obligatoriu)

en: Your Email
ro: Emailul tău

en: Your Message
ro: Mesajul tău

en: Send
ro: Trimite

en: From: %s
ro: De la: %s

en: Subject: %s
ro: Subiect: %s

en: Message Body:
ro: Textul mesajului:

en: This e-mail was sent from a contact form on %1$s (%2$s)
ro: Acest email a fost trimis printr-un formular de contact pe %1$s (%2$s)

en: Sender's message was sent successfully
ro: Mesajul expeditorului a fost trimis cu succes

en: Sender's message failed to send
ro: Trimiterea mesajului expeditorului a eșuat

en: Validation errors occurred
ro: Au apărut erori de validare

en: Submission was referred to as spam
ro: Ceea ce ai trimis a fost considerat spam

en: There are terms that the sender must accept
ro: Există termeni pe care expeditorul trebuie să-i accepte

en: There is a field that the sender must fill in
ro: Există un câmp pe care expeditorul trebuie să-l completeze

en: There is a field with input that is longer than the maximum allowed length
ro: Există un câmp cu o intrare care este mai mare decât lungimea maximă permisă

en: There is a field with input that is shorter than the minimum allowed length
ro: Există un câmp cu o intrare care este mai scurtă decât lungimea minimă permisă

en: Contact Form
ro: Formular de contact

en: Untitled
ro: Fără titlu

en: <code>%1$s</code> property of a <code>WPCF7_ContactForm</code> object is <strong>no longer accessible</strong>. Use <code>%2$s</code> method instead.
ro: Proprietatea <code>%1$s</code> a unui obiect <code>WPCF7_ContactForm</code> <strong>nu mai este accesibilă</strong>. Folosește metoda <code>%2$s</code> în schimb.

en: Sending ...
ro: Se trimite...

en: acceptance
ro: acceptare

en: Generate a form-tag for an acceptance checkbox. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru bifă de acceptare. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Acceptance Checkbox
ro: Bifă de acceptare

en: Name
ro: Nume

en: Options
ro: Opțiuni

en: Make this checkbox checked by default
ro: Bifează această căsuță în mod implicit

en: Make this work inversely
ro: Fă acest lucru invers

en: Id attribute
ro: Atribut Id

en: Class attribute
ro: Atribut clasă

en: Insert Tag
ro: Inserare tag

en: To use CAPTCHA, you need <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> plugin installed.
ro: Pentru a folosi CAPTCHA, ai nevoie ca modulul <a href="http://wordpress.org/extend/plugins/really-simple-captcha/">Really Simple CAPTCHA</a> să fie instalat.

en: The code that sender entered does not match the CAPTCHA
ro: Codul pe care l-a introdus expeditorul nu se potrivește cu CAPTCHA

en: Your entered code is incorrect.
ro: Codul pe care l-ai introdus este incorect.

en: To use CAPTCHA, you first need to install and activate %s plugin.
ro: Pentru a folosi CAPTCHA, trebuie mai întâi să instalezi și să activezi modulul %s.

en: Generate form-tags for a CAPTCHA image and corresponding response input field. For more details, see %s.
ro: Generează tag-uri de formular pentru o imagine CAPTCHA și câmpul de intrare a răspunsului corespunzător. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Image settings
ro: Setări imagine

en: Input field settings
ro: Setări câmp de intrare

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
ro: Acest formular de contact conține câmpuri CAPTCHA, dar dosarul temporar pentru fișierele (%s) nu există sau nu este editabil. Poți să creezi dosarul sau să-i modifici manual permisiunile.

en: This contact form contains CAPTCHA fields, but the necessary libraries (GD and FreeType) are not available on your server.
ro: Acest formular de contact conține câmpuri CAPTCHA, dar bibliotecile necesare (GD și FreeType) nu sunt disponibile pe serverul tău.

en: checkboxes
ro: bife

en: radio buttons
ro: Butoane radio

en: Generate a form-tag for a group of checkboxes. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un grup de bife. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a group of radio buttons. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un grup de butoane radio. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Checkboxes, Radio Buttons and Menus
ro: Bife, butoane radio și meniuri

en: Field type
ro: Tip de câmp

en: Required field
ro: Câmp obligatoriu

en: One option per line.
ro: O opțiune pe fiecare rând.

en: Put a label first, a checkbox last
ro: Mai întâi pune o etichetă, apoi o bifă

en: Wrap each item with label element
ro: Învelește fiecare element cu un element de etichetă

en: Make checkboxes exclusive
ro: Realizează bife exclusive

en: To use the value input through this field in a mail field, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the field on the Mail tab.
ro: Pentru a folosi valoarea de intrare prin intermediul acestui câmp într-un câmp de corespondență, trebuie să introduci tag-ul de corespondență corespunzător (%s) în câmpul din fila Corespondență.

en: Date format that the sender entered is invalid
ro: Formatul pentru dată introdus de expeditor este invalid

en: Date is earlier than minimum limit
ro: Data este anterioară limitei minime

en: Date is later than maximum limit
ro: Data este ulterioară limitei maxime

en: date
ro: dată

en: Generate a form-tag for a date input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru dată. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Date Field
ro: Câmp dată

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Use this text as the placeholder of the field
ro: Folosește acest text ca substituent al câmpului

en: Range
ro: Gamă

en: Min
ro: Minim

en: Max
ro: Maxim

en: Uploading a file fails for any reason
ro: Încărcarea unui fișier eșuează din orice motiv

en: Uploaded file is not allowed for file type
ro: Fișierul încărcat nu este permis ca tip de fișier

en: Uploaded file is too large
ro: Fișierul încărcat este prea mare

en: Uploading a file fails for PHP error
ro: Încărcarea unui fișier eșuează din cauza unei erori PHP

en: file
ro: fișier

en: Generate a form-tag for a file uploading field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de încărcare fișier. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: File Uploading and Attachment
ro: Încărcare fișier și imagine atașată

en: File size limit (bytes)
ro: Dimensiune limită fișier (biți)

en: Acceptable file types
ro: Tipuri de fișiere acceptate

en: To attach the file uploaded through this field to mail, you need to insert the corresponding mail-tag (%s) into the File Attachments field on the Mail tab.
ro: Pentru a atașa fișierul încărcat prin intermediul acestui câmp pentru corespondență, trebuie să introduci tag-ul de corespondență corespunzător (%s) în câmpul fișierelor atașate din fila Corespondență.

en: This contact form contains file uploading fields, but the temporary folder for the files (%s) does not exist or is not writable. You can create the folder or change its permission manually.
ro: Acest formular de contact conține câmpuri pentru încărcarea fișierelor, dar dosarul temporar pentru fișierele (%s) nu există sau nu este editabil. Poți să creezi dosarul sau să-i modifici manual permisiunile.

en: Number format that the sender entered is invalid
ro: Formatul numărului introdus de expeditor este invalid

en: Number is smaller than minimum limit
ro: Numărul este mai mic decât limita minimă

en: Number is larger than maximum limit
ro: Numărul este mai mare decât limita maximă

en: number
ro: număr

en: Generate a form-tag for a field for numeric value input. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru o valoare numerică. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Number Fields
ro: Câmpurile pentru număr

en: Spinbox
ro: Casetă de increment

en: Slider
ro: Carusel

en: Sender doesn't enter the correct answer to the quiz
ro: Expeditorul nu a răspuns corect la chestionar.

en: quiz
ro: chestionar

en: Generate a form-tag for a question-answer pair. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru o pereche întrebare-răspuns. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Quiz
ro: Chestionar

en: Questions and answers
ro: Întrebări și răspunsuri

en: One pipe-separated question-answer pair (e.g. The capital of Brazil?|Rio) per line.
ro: O linie desparte perechea întrebare-răspuns pe un rând (de exemplu: Capitala Braziliei?|Rio)

en: drop-down menu
ro: meniu vertical

en: Generate a form-tag for a drop-down menu. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un meniu vertical. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Allow multiple selections
ro: Permite selecții multiple

en: Insert a blank item as the first option
ro: Inserează un element necompletat ca primă opțiune

en: submit
ro: trimite

en: Generate a form-tag for a submit button. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un buton de trimitere. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Submit Button
ro: Buton de trimitere

en: Label
ro: Etichetă

en: Email address that the sender entered is invalid
ro: Adresa de email pe care a introdus-o expeditorul este invalidă

en: URL that the sender entered is invalid
ro: URL-ul pe care l-a introdus expeditorul este invalid

en: Telephone number that the sender entered is invalid
ro: Numărul de telefon pe care l-a introdus expeditorul este invalid

en: tel
ro: telefon

en: Generate a form-tag for a single-line plain text input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un text simplu pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a single-line email address input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru o adresă de email pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a single-line URL input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un URL pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Generate a form-tag for a single-line telephone number input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un număr de telefon pe un singur rând. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Text Fields
ro: Câmpuri pentru text

en: This field requires author's name
ro: Acest câmp necesită numele autorului

en: This field requires author's email address
ro: Acest câmp necesită adresa de email a autorului

en: This field requires author's URL
ro: Acest câmp necesită URL-ul autorului

en: text area
ro: zonă text

en: Generate a form-tag for a multi-line text input field. For more details, see %s.
ro: Generează un tag de formular pentru un câmp de intrare pentru un text pe mai multe rânduri. Pentru mai multe detalii, vezi %s.

en: Contact form %d
ro: Formular de contact %d

note: Description of the plugin/theme
en: Just another contact form plugin. Simple but flexible.
ro: Doar un alt modul de formular de contact. Simplu, dar flexibil.

note: #-#-#-#-#  tmp-contact-form-7.pot (Contact Form 7 4.5.1)  #-#-#-#-# Plugin Name of the plugin/theme
en: Contact Form 7
ro: Formular de contact 7

en: Edit Contact Form
ro: Editare formular de contact

en: Contact Forms
ro: Formulare de contact

en: Add New Contact Form
ro: Adaugă un formular de contact nou

en: Add New
ro: Adaugă nou

en: Integration with Other Services
ro: Integrare cu alte servicii

en: Integration
ro: Integrare

en: You are not allowed to edit this item.
ro: Nu ai dreptul de a edita acest element.

en: You are not allowed to delete this item.
ro: Nu ai dreptul de a șterge acest element.

en: Error in deleting.
ro: Eroare în timpul ștergerii.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ro: Modificările efectuate se vor pierde dacă părăsești această pagină.

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
ro: Rezultatele căutării după &#8222;%s&#8221;

en: Search Contact Forms
ro: Căutare formulare de contact

en: Contact form created.
ro: Formularul de contact a fost creat.

en: Contact form saved.
ro: Formularul de contact a fost salvat.

en: Contact form deleted.
ro: Formularul de contact a fost șters.

en: Settings
ro: Setări

en: <strong>Contact Form 7 %1$s requires WordPress %2$s or higher.</strong> Please <a href="%3$s">update WordPress</a> first.
ro: <strong>Contact Form 7 %1$s necesită WordPress %2$s sau o versiune mai nouă.</strong> În primul rând, te rog să <a href="%3$s">actualizezi WordPress</a>.

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Contact Form 7 Needs Your Support
ro: Contact Form 7 are nevoie de suportul tău

en: It is hard to continue development and support for this plugin without contributions from users like you. If you enjoy using Contact Form 7 and find it useful, please consider making a donation.
ro: Este greu să continuăm dezvoltarea și suportul pentru acest modul fără contribuții de la utilizatori ca tine. Dacă te bucuri că utilizezi Formularul de contact 7 și consideri că este util, poți face o donație.

en: Donate
ro: Donează

en: Get Started
ro: Începe

en: Getting Started with Contact Form 7
ro: Începe să folosești Formularul de contact 7

en: Admin Screen
ro: Ecran de administrare

en: How Tags Work
ro: Cum funcționează tag-urile

en: Setting Up Mail
ro: Inițializare corespondență

en: Did You Know?
ro: Știai?

en: Spam Filtering with Akismet
ro: Filtrare spam cu Akismet

en: Save Messages with Flamingo
ro: Salvare mesaje cu Flamingo

en: Selectable Recipient with Pipes
ro: Recipient selectabil cu Pipes

en: Tracking with Google Analytics
ro: Urmărire cu Google Analytics

en: You are not allowed to edit this contact form.
ro: Nu-ți este permis să editezi acest formular de contact.

en: Save
ro: Salvează

en: Enter title here
ro: Introdu titlul aici

en: Copy this shortcode and paste it into your post, page, or text widget content:
ro: Copiază acest scurtcod și lipește-l în articol, pagină sau în conținutul piesei:

en: You can also use this old-style shortcode:
ro: De asemenea, poți folosi acest stil vechi de scurtcod:

en: Status
ro: Stare

en: Duplicate
ro: Duplicare

en: Delete
ro: Șterge

en: You are about to delete this contact form.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ro: Ești pe cale de a șterge acest formular de contact.
      'Cancel' pentru a anula, 'OK' pentru a șterge.

en: Information
ro: Informație

en: Docs
ro: Documente

en: FAQ
ro: Întrebări frecvente

en: Support
ro: Suport

en: %s keys switch panels
ro: Chei %s pentru comutare panouri

en: Form
ro: Formular

en: Mail
ro: Corespondență

en: Messages
ro: Mesaje

en: Additional Settings (%d)
ro: Setări suplimentare (%d)

en: Additional Settings
ro: Setări suplimentare

en: Title
ro: Titlu

en: Shortcode
ro: Scurtcod

en: Author
ro: Autor

en: Date
ro: Dată

en: Edit
ro: Editare

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ro: Editează &#8222;%s&#8221;

en: Y/m/d g:i:s A
ro: d.m.Y g:i:s A

en: %s ago
ro: Acum %s

en: Y/m/d
ro: d.m.Y

en: Mail (2)
ro: Corespondență (2)

en: Use Mail (2)
ro: Folosește Corespondență (2)

en: Mail (2) is an additional mail template often used as an autoresponder.
ro: Corespondență (2) este un șablon de corespondență suplimentar adesea folosit ca un program care trimite automat răspunsuri.

en: In the following fields, you can use these mail-tags:
ro: În câmpurile următoarele, poți să folosești aceste tag-uri de corespondență:

en: To
ro: La

en: From
ro: De la

en: Subject
ro: Subiect

en: Additional Headers
ro: Antete suplimentare

en: Message Body
ro: Textul mesajului

en: Exclude lines with blank mail-tags from output
ro: Exclude ieșirea rândurilor cu tag-uri de corespondență necompletate

en: Use HTML content type
ro: Folosește tip de conținut HTML
